ორგანიზატორები



დღის წესრიგი

09:00 – 11:00
გასვლა/ადგილზე ჩასვლა/რეგისტრაცია
11:00 – 11:30
ოფიციალური გახსნის ცერემონია
11:30 – 12:30
პირველი პლენარული სესია: კიბერუსაფრთხოება: რეგიონალური მიდგომები და არსებული გამოწვევები

მოდერატორი: ლადო სვანაძე, ინტერნეტის განვითარების ინიციატივა

მომხსენებლები:

1. გიორგი იაშვილი, საქართველოს ინფორმაციული უსაფრთხოების ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი

2. ხათუნა ბურკაძე, ჯეოქეისის მკვლევარი, პროფესორი

3. ნატა გოდერძიშვილი, სსიპ - ციფრული მმართველობის სააგენტო, იუსტიციის სამინისტრო

12:30 – 13:30
მეორე პლენარული სესია: კიბერუსაფრთხოება და სამართალი, კიბერდანაშაული და საერთაშორისო სამართალი

მოდერატორი: გიორგი იაშვილი, საქართველოს ინფორმაციული უსაფრთხოების ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი

მომხსენებლები:

1. დავით პაპუაშვილი, რისკების დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილე, საქართველოს ეროვნული ბანკი

2. ალექსანდრე მეზურნიშვილი, ინფორმაციული უსაფრთხოების მენეჯერი, ტერაბანკი

3. გიგი გურიელიძე, ინფორმაციული უსაფრთხოების მენეჯერი, თი - ბი - სი ბანკი

4. ნიკა ვაჭრიძე, BDO Georgia, ინფორმაციული უსაფრთხოების მენეჯერი

13:30 – 14:30
ლანჩი
14:30 – 15:30
მესამე პლენარული სესია „კიბერუსაფრთხოება და სამართალი, კიბერდანაშაული და საერთაშორისო სამართალი, სოციალური მედიის რეგულირების საერთაშორისო პრაქტიკა“

მოდერატორი: არჩილ ჯანგირაშვილი

 

მომხსენებლები:

1. Agnes Kasper, Department of Law, Tallinn University of Technology

2. გიორგი პირველი, საქართველოს უნივერსიტეტი

3. ნინი შენგელია, ციფრული დემოკრატიის ცენტრი

4. მიხაილ ანისიმოვი, ICANN

15:30 – 16:30
მეოთხე პლენარული სესია „ციფრული ტექნოლოგიები და კიბერუსაფრთხოება განათლების სექტორში“

მოდერატორი: ლადო სვანაძე, ინტერნეტის განვითარების ინიციატივა

მომხსენებლები:

1. სულხან სულხანიშვილი, ინფორმაციული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, საქართველოს უნივერსიტეტი

2. გიორგი გურგენიძე, საქართველოს ინფორმაციული უსაფრთხოების ასოციაცია;

3. გიორგი გვასალია, ინფორმაციული უსაფრთხოების მენეჯერი, სსიპ - განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემები, განათლების, მეცნიერების, სპორტისა და კულტურის სამინისტრო

4. დავით ქვათაძე, სსიპ - ციფრული მმართველობის სააგენტო, CERT.GOV.GE, იუსტიციის სამინისტრო

16:30 – 17:00
შესვენება ყავით
17:00 – 19:00
პრეზენტაციები/ინდივიდუალური გამოსვლები

1. BDO Georgia

2. GREENNET

3. GT Group

4. Softline Georgia

5. Cambium Networks

6. Orient Logic

19:00 – 19:30
ღონისძიების შეჯამება და დახურვა
20:00
ვახშამი
23:00
გამომგზავრება თბილისში

კონტაქტი

  • კოსტავას 77ა თბილისი, საქართველო 0171
  • ტელეფონი: 2 55 22 22
  • ელ.ფოსტა: ug@ug.edu.ge